Chorwacja matką wynalazców, czyli chorwacka myśl (nie) tylko techniczna

Dnia 20.02.2020 r. w naszej Szkole odbyły się zajęcia poprowadzone przez Panią Magdalenę Baer , dr Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem zajęć była „Chorwacja matką wynalazców, czyli chorwacka myśl (nie) tylko techniczna”. Zajęcia miały na celu zwrócenie uwagi na szereg wynalazków, które zostały wymyślone przez Chorwatów, a które wykorzystuje się codziennie na całym świecie. Ciekawie poprowadzona lekcja pogłębiła wiedzę o kraju słynącym z pięknych krajobrazów , niekończącego się błękitu morza i różnych kulinarnych przysmaków i delicji . Warto wspomnieć, że spotkanie odbyło się, dzięki zaangażowaniu organizatorów – Jacka Falkowskiego – opiekuna Szkolnego Klubu „EuroFan” oraz Jarosława Czechowskiego – opiekuna Szkolnego Klubu Turystycznego „Klops” i przyciągnęły swoim zainteresowaniem wielu uczniów naszej Szkoły. Każdy może dać się zainspirować przez piękny i ciepły kraj oraz dokonania jego wybitnych naukowców. Być może nawet zaowocuje to ciekawymi pomysłami podczas zwiedzania Muzeum Techniki w Zagrzebiu albo przechadzania się historycznymi ulicami Rijeki? Jest tylko jeden sposób by się o tym przekonać – podróż do Chorwacji!