Opublikowano

Avatarek – wyniki półfinału X edycji Konkursu Informatycznego

19 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się półfinał X już edycji Konkursu Informatycznego AVATAREK organizowanego dla szkół podstawowych m.in. miasta i powiatu poznańskiego oraz grodziskiego. Konkurs (eliminacje i półfinał) organizowany jest w 7 okręgach naszego kraju, tj. okręg poznański, rokietnicki, łódzki, pilski, kaliski, gliwicki oraz grodziski. Patronat nad konkursem sprawuje m.in. Kuratorium Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne z Poznania, a także lokalne Powiaty.

Otwarcie konkursu i powitania gości dokonała pani dyrektor Anna Matysiak wraz ze Starostą Powiatu Grodziskiego, życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników.

Na tym etapie sprawdziło swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej informatyki na poziomie szkoły podstawowej oraz w części wykraczającej po za podstawę programową szkoły aż 12 dwuosobowych zespołów.

Odwiedziły nas szkoły z Granowa, Strykowa, Wielichowa, Ptaszkowa, Zębowa, Rakoniewic, Opalenicy, Jabłonny, Grąblewa oraz Grodziska Wielkopolskiego. Do rozwiązania był test składający się z 35 pytań, podobnie jak w eliminacjach, również za pośrednictwem platformy Moodle oraz zadania praktyczne wymagające podstawowej wiedzy z zakresu arkusza kalkulacyjnego, edytora tekstu oraz tworzenia prostych stron internetowych.

Ilość zdobytych przez uczniów punktów w obrębie 1-12 miejsca był bardzo wyrównany, a co najważniejsze – wysoki, sięgający ok. 70% możliwych do uzyskania wyników.

Tym razem I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strykowie. Na drugim miejscu znalazła się szkoła Podstawowa z Opalenicy, a na trzecim Szkoła Podstawowa Nr 1 z Grodziska Wlkp. Podobnie jak w roku poprzednim tylko I i II miejsce zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się w Rokietnicy pomiędzy czternastoma dwuosobowymi drużynami. Pozostali z uwagi na prawie wyrównany wynik zajęli tzw. „IV” miejsce.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Anna Matysiak wspólnie z Panem Starostą Sławomirem Górnym i organizatorami.

Cała impreza nie odbyłaby się bez udziału Pana Marka Nowaka – prezesa firmy DĄBEX, który co roku wspiera na w finansowaniu nagród dla młodzieży biorącej udział w konkursie.
Dzięki uprzejmości Pana Marka możliwe było kolejne zrealizowanie tak dużego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że firma DĄBEX rozumie potrzeby szkolnictwa, dostrzega nasze inicjatywy i pomaga je realizować. Za pomoc, którą nam Pan Marek Nowak po raz kolejny udzielił z góry serdecznie dziękujemy w imieniu naszym oraz uczniów.

Na kolejną edycję zapraszamy już za niecały rok.