Miło nam poinformować, że 25 maja 2022 roku ,wchodzące w skład ZST w Grodzisku, Centrum Kształcenia Zawodowego przyjmie imię Antoniego Thuma, wybitnej postaci zapisanej na kartach historii Grodziska Wlkp. Uroczystość zaszczycą potomkowie Patrona, władze samorządowe Grodziska i Powiatu, zaproszono wielu znamienitych Gości z grona Przyjaciół Szkoły.
Uroczystość będzie okazją do podpisania umów partnerskich z Przedsiębiorstwem Produkcji Farmaceutycznej Hasco – Lek Spółka Akcyjna, spółką Browary Grodziski Spółka Akcyjna, Firmą FANUC Polska Sp. z o. o., Instytutem Chemi Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk ,Poznańskim Centrum Superkomputerowo – Sieciowym, Przedsiębiorstwem Produkcyjno Usługowo Handlowym PLANDEX Spółka Jawna z siedzibą w Stęszewie. Porozumienia te otwierają przed Szkołą nowe perspektywy, da to możliwość:
- podniesienia poziomu kształcenia zawodowego i zwiększy kompetencje absolwentów na rynku pracy,
- umożliwi samokształcenie związane z działalnością poszczególnych firm,
- uatrakcyjni ofertę praktyk i stażów zawodowych,
- wzbogaci listę wycieczek zawodowych, konkursów branżowych i nagród dla laureatów,
- pomoże Szkole w doposażeniu pracowni kształcenia zawodowego,
- prezentowania firm podczas corocznych imprez :Festiwalu Zawodów i Otwartych Drzwi.
Ponadto Firma FANUC zapewni działania , które podwyższą kompetencje z zakresu automatyki i robotyki, co pozwoli uczniom na znalezienie zatrudnienia w tych gałęziach przemysłu. Firma Hasco – Lek obiecuje współpracę w takich branżach, jak : farmaceutyka, browarnictwo czy hotelarstwo. PCSS zaangażuje się w działania dla uzdolnionej młodzieży, organizując atrakcyjne praktyki, staże i zlecenia. Atrakcyjne będą działania dotyczące rozwoju kompetencji i technologii dronowych oraz robotycznych prowadzonych przez PCSS w AerospaceLab na lotnisku w Kąkolewie. Firma PLANDEX i ZST dostrzegają potencjał w zawodach Technik Mechatronik oraz Szkole Branżowej I Stopnia w zawodach: lakiernik samochodowy, mechanik – monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających, ślusarz – ich będą dotyczyć działania umożliwiające podnoszenie umiejętności i poszerzanie kompetencji zawodowych.
Uroczystość jest okazją, aby potwierdzić, że Antoni Thum, którego wybrano na Patrona CKZ był prekursorem działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorstw. Dziś historia splata się z teraźniejszością i wyznacza nowe horyzonty dla kolejnych pokoleń. Zapraszając do współpracy nowe instytucje i przedsiębiorstwa przyświecała nam idea, że „nowoczesne” wykształcenie zawodowe opiera się przede wszystkim na praktyce i nowatorskich narzędziach, które można wykorzystać dla siebie i otoczenia, by uczeń mógł bez kompleksów rozpocząć „zawodowe życie”.