9 kwietnia 2022 pożegnaliśmy przyjaciela „KLOPSÓW” Ryszarda Ziemka

Odszedł od nas Pan Ryszard Ziemek, wieloletni nauczyciel geografii, członek Zarządu Spółdzielni Inwalidów „Wielkopolanka” w Grodzisku Wielkopolskim i przede wszystkim przyjaciel Szkolnego Klubu Turystycznego „KLOPS”, w 2015 roku uhonorowany tytułem „ Honorowy członek Szkolnego Klubu Turystyczno-Krajoznawczego „KLOPS”.

Pan Ryszard uczył w naszej szkole  przez kilka lat geografii. To wtedy odbyliśmy kilka wspólnych wycieczek, m.in.  na dolnośląski szlak wulkanów – do Wąwozu Myśliborskiego i do Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie z wielką pasją opowiadał o ukształtowaniu terenu, zmianach  geologicznych i klimatycznych w Wielkopolsce.

To właśnie Jemu, podróżnikowi i  fanowi gór zawdzięczamy realizację wyprawy do Portugalii i  najdalej wysuniętego na zachód Europy punktu – Cabo di Roca. Choć nie było  Go  wtedy z nami, jego bezinteresowna pomoc i współpraca finansowa pozwoliła na organizację wycieczki  , którą uczciliśmy 20 lat istnienia „KLOPSÓW”.

Panie Ryszardzie, dziękujemy za wszystko…